Languages

MANIFEST

Witaj we wspólnej przestrzeni, gdzie dzielenie się wiedzą, uczuciami i przemyśleniami to nie tylko puste hasła. *Jeune Europe* to coś więcej niż nazwa. To jasne światło, droga którą podążamy od czasów trudnej europejskiej przeszłości, pełnej zmian, niepokoju i konfliktów. „La Jeune Europe” powstała jako grupa intelektualistów z wielu państw Europy, stworzona na fundamentach idei Giuseppe Mazzini’ego: „Razem, żeby stworzyć Europę dla ludzi”.

Duch naszego projektu bazuje na dzieleniu się słowem pomiędzy ludźmi, którzy pochodzą z wielu krajów i różnych kręgów zainteresowań, mając na celu intelektualny rozwój. Sto lat po I Wojnie Światowej, która ustawiła młodych Europejczyków do walki przeciwko sobie, trzydzieści lat po powstaniu programu Erasmus, który zbudował nowe mosty pomiędzy europejską młodzieżą – dziś – mamy szansę rozwijać Europę poprzez zupełną integrację, zrobić z niej latarnię świecącą jasnym promieniem na cały świat.

Dziś – dyskusja o granicach i mieszaniu kultur jest obecna i potrzebna jak nigdy dotąd. Znaleźliśmy bliski nam kontekst europejski wśród ludzi pochodzących z różnych stron globu w fizycznym kontekście, ale technologia umożliwia nam wyjście poza granice poprzez dzielenie sie wiedzą, wartościami i pracą, żeby zbudować nową, większą i silniejszą Europę poprzez rozwijanie jednostek i ogółu.

Każdy – również Ty – ma szanse zostać usłyszanym przez czytelników Jeune Europe. Wystarczy, że skontaktujesz się z autorami. Rdzenną cechą tego bloga jest pokruszanie tematów z różnych dziedzin, dlatego artykuły powinny być starannie dopracowywane przez twórców przed publikacją.

Ponieważ założeniem tego bloga jest uczynienie tego co najlepsze z wymiany idei, każdy artykuł jest przemyślany tak, żeby wzbudzić dyskusję, która pogłębi wiedzę czytelników i pozwoli im wymienić punkty widzenia poprzez dialog. Ponadto, udział społeczeństwa z innych państw niż europejskie jest niesamowicie ważnym elementem spojrzenia na nasz region z innej perspektywy.

Jako nowe pokolenie będziemy stawali przed nowymi wyzwaniami przyszłości. Niektóre szlaki – takie jak budowanie pokoju w Europie – już zostały przetarte i powinniśmy je pielęgnować. Inne – takie jak zmiana klimatu – w pełni spoczywają na nas.

„Jeune Europe” to sposób na lepsze poznanie się jako Europejczycy, na wspólny rozwój, na skracanie odległości miedzy nami, abyśmy pokazali światu czym jest Europa i co możemy zrobić dla wspólnej przyszłości.

Naszą odpowiedzialnością jest wzięcie tego co najlepsze z naszej przeszłości i zrobienie tego, co tylko możemy dla jak najlepszej przyszłości.

Dzisiaj my – Europa – możemy to zrobić.

 


Translated by Patryk Jarmakowicz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
 © Jeuneurope 2022
 © Jeuneurope 2022

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.